DE EN RU UA

Ogólne informacje

Parking/miejsca do parkowania:
Miejsca parkingowe od P1 do P4 dla areny LANXESS są oznakowane. Wjazd na teren znajduje się przy “Opladener Straße”, która poprowadzi Was do tunelu pod arenę. Jadąc do miasta będziecie mieć blisko do wjazdów P1/P3, przy wyjeździe do P1/P2. P4 jest dostępny przez ulicę “Gummersbacher Straße“. Maksymalna wysokość nadproża dla wszystkich garaży wynosi 1, 90 m. Dla pojazdów o większych gabarytach jak samochody dostawcze, vany, będą przygotowane miejsca.

Dla uczestników Amphi Festival parking jest nieodpłatny.

Życzymy Wam udanej podróży!

Opieka nad młodzieżą:
Niemieckie Prawo Cywilne (BGB) nakłada na rodziców obowiązek dbania o dobro swoich niepełnoletnich dzieci (poniżej 18 roku życia). W szczególności dla młodzieży poniżej lat 16 festiwal muzyczny może być przyczyną dużego stresu fizycznego i psychicznego, dlatego nie zalecamy dzieciom udziału. Jednak ostateczna decyzja odnośnie uczestnictwa nieletniego w wydarzeniu należy do rodzica lub opiekuna prawnego. 
Niestety odnotowaliśmy rosnąca liczbę przypadków, w których najmłodsi, a nawet niemowlęta były uczestnikami festiwalu. Wielu rodziców chroni swoich podopiecznych przed hałasem, tłumem, spędzając z nimi czas w oddaleniu od centrum wydarzeń, niemniej zdarzają się wyjątki. W trosce o Wasze dzieci zdecydowaliśmy się wpuszczać na teren festiwalu dzieci od 6 roku życia.

Młodzież poniżej lat 16 może uczestniczyć w wydarzeniach publicznych, wówczas, gdy towarzyszy im rodzic lub inna osoba pełnoletnia posiadająca pisemną zgodę rodzica do stałego nadzorowania ich dobrego samopoczucia.

Młodzież pomiędzy 16 a 18 rokiem życia może być uczestnikiem festiwalu na własną rękę. Jednak muszą opuścić teren wydarzenia do godziny 24:00. W innym przypadku obowiązkowe jest towarzystwo rodzica lub innej osoby dorosłej, upoważnionej w formie pisemnej przez rodziców.

Formularz wyrażający zgodę na uczestnictwo w festiwalu znajdziesz po kliknięciu w ten link, bardzo ważne jest by był wypełniony w całości oraz osobiście podpisany przez rodziców. Osoba upoważniona do opieki musi posiadać wypełniony formularz przez cały czas trwania festiwalu oraz może być poproszona o potwierdzenie swojej tożsamości (dowód osobisty, paszport). Niepełnoletni także zobowiązani są do posiadania dowodu tożsamości w celu potwierdzenia wieku. Poza tymi przepisami ograniczenia publiczne dotyczące produktów alkoholowych i tytoniowych musza być egzekwowane. Zastrzegamy sobie prawo do natychmiastowego usunięcia z terenu festiwalu osoby nieletnie palące oraz będące w stanie nietrzeźwym.

Wstęp dla dzieci miedzy 6 a 12 rokiem życia:

Na nasz festiwal dzieci w wieku od 6 do 12 lat będą wpuszczane za darmo. Oczywiście w towarzystwie przynajmniej jednego z rodziców lub opiekuna prawnego.


Bankomaty:
Na terenie Amphi Eventpark zapewnimy dla Was bankomat czynny w godzinach trwania festiwalu.

Ochrona:
W razie problemów prosimy o kontakt z ochroną. Prosimy o postępowanie zgodne z instrukcjami zleconymi przez ochronę!

Darmowa woda pitna:
Goście festiwalu mają zapewniony darmowy dostęp do wody pitnej.

Odpowiedzialność:
Każdy uczestnik festiwalu ponosi odpowiedzialność za zniszczenia dokonane w obrębie festiwalu i parkingu!

Pomoc medyczna:
W razie wypadku medycy są dostępni na terenie całego festiwalu. Proszę zwróć uwagę czytając plan festiwalu w jakich miejscach znajdują się punkty medyczne!

Zwierzęta:
Na terenie festiwalu nie można posiadać absolutnie żadnych zwierząt!

Osoby niepełnosprawne na wózkach:
Osoby niepełnosprawne, które potrzebują osobistego asystenta, ze względu na swoje (udowodnione) dodatkowe potrzeby, nie muszą posiadać dodatkowego biletu dla opiekuna. Osoby na wózkach inwalidzkich mogą korzystać z szerokich podjazdów oraz ramp dla wózków, znajdujących się z lewej strony sceny. Toalety dla osób niepełnosprawnych również są dostępne na terenie festiwalu!

Podrobione bilety:
Prosimy o nie kupowanie biletów od ludzi na ulicach. Te bilety mogą być fałszywe. Ludzie z podrobionymi biletami nie zostaną wpuszczeni na teren festiwalu a pieniądze za bilety nie zostaną zwrócone!

Punkty informacyjne:
Jak zawsze na terenie festiwalu zostanie umieszczony punkt informacyjny. Kontrolę nad nim będzie sprawował nasz partner www.dunkel-volk.de. W punkcie będziecie mogli uzyskać informacje dotyczące: festiwalu, godzin koncertów, bankomatów, hoteli, biura rzeczy zgubionych i znalezionych, transportu publicznego, otrzymać mapę miasta oraz wszelkie inne przydatne wskazówki.

WC:
Nasz festiwal nie posiada tymczasowych toalet, zamiast nich na terenie festiwalu znajduje się wile punktów z toaletami publicznymi, które posiadają umywalki, lustra itp.
Teren festiwalu wyposażony jest w dużą ilość toalet, znajdujących się w następujących punktach:

Lokalizacje toalet:

1. Na wszystkich piętrach LANXESS arena
2. W restauracji „Henkelmännchen“


Jedzenie i picie:
Wszystkie punkty gastronomiczne na terenie Amphi Eventpark prowadzone są przez firmę cateringową - „Arena Eventgastronomie Köln“. Arena Eventgastronomie nie zezwala na przynoszenie własnego jedzenia ani żadnego rodzaju napojów. Jednak udało się nam wynegocjować z firmą znacznie niższe ceny na wszystkie drinki. Dodatkowo oferta gastronomiczna zostanie rozszerzona do ponad 60 stoisk z jedzeniem w środku oraz w  okolicach areny. Poza tym darmowe fontanny z woda pitną będą umiejscowione na świeżym powietrzu.

Zdjęcia i wideo:
Na terenie festiwalu możecie posiadać aparaty kieszonkowe (zarówno analogowe jak i cyfrowe). Wszelkie profesjonalne aparaty, jak i kamery czy inne urządzenia umożliwiające rejestrację obrazu i dźwięku są całkowicie zabronione! Osoby złapane na nagrywaniu zostaną wyproszone z terenu festiwalu!
This official polish "Amphi Festival" web presence is run and published by Alternation Music Magazine by courtesy of Amphi Festival GmbH, Osteriede 5, 30827 Garbsen, Germany. The Amphi Festival GmbH, yet has no influence whatsoever on the information of this web site and accepts no guaranty for its correctness. The content of third-party sites, linked on this website are the responsibility of the respective owners/providers. At the time third-party web sites were linked to this site, Alternation Music Magazine found NO GROUNDS WHATSOEVER of any likely contravention of the law. Alternation Music Magazine shall promptly delete a link upon becoming aware that it violates the law.
Oficjalna polska strona "Amphi Festival" jest publikowana i prowadzona przez Magazyn Muzyczny AlterNation dzięki uprzejmości Amphi Festival GmbH, Osteriede 5, 30827 Garbsen, Germany. The Amphi Festival GmbH nie ma jeszcze wpływu na poprawność informacji. Za zawartość zewnętrznych stron linkowanych na tej witrynie odpowiedzialni są ich właściciele/prowadzący. W tym czasie zawartość zalinkowanych na tej witrynie stron zostanie sprawdzona pod względem zgodności z prawem przez Magazyn Muzyczny AlterNation. Linki, których treść w jakikolwiek sposób narusza prawo zostaną natychmiast usunięte.
Created by: AlterNation Music Magazine, 2011
Design: factory nine